در حالی که برنامه اطلاعات اطلاعات وزارت کشور

در حالی که: برنامه اطلاعات اطلاعات وزارت کشور دولت یازدهم برنامه ریزی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی نکات مهم در تنظیم صندلی اداری

چگونه صندلی اداری خود را تنظیم کنیم؟ صندلی اداری ارگونومیک (صندلی که با تنظیمات گوناگون جهت کارآیی و راحتی در محیط کار طراحی شده است است) یک ابزار است که زمان

نکات مهم در تنظیم صندلی اداری

نکات مهم در تنظیم صندلی اداری

عبارات مهم : تنظیم

چگونه صندلی اداری خود را تنظیم کنیم؟
صندلی اداری ارگونومیک (صندلی که با تنظیمات گوناگون جهت کارآیی و راحتی در محیط کار طراحی شده است است) یک ابزار است که زمانی که به درستی استفاده شود می تواند در حمایت زیاد از کمر و حفظ موقعیت خوب در هنگام نشستن کمک کند. با این حال، تنها داشتن صندلی ارگونومیک کافی نیست – همچنین مورد نیاز است که صندلی اداری نسبت به بدن هر فرد تنظیم شود تا راحتی را اصلاح بخشیده و دردهای شدید به ستون فقرات را کم کردن دهد.

نکات مهم در تنظیم صندلی اداری

اولین گام در تنظیم صندلی، ایجاد ارتفاع مطلوب میز یا ایستگاه کاری فرد هست. این تصمیم در درجه اول بر اساس نوع کاری که انجام می شود و از سوی فردی که از صندلی اداری استفاده می کند تعیین می شود. ارتفاع میزها در محل کار می تواند متفاوت باشد. و نسبت به نیاز موقعیت های متفاوت صندلی اداری، و یا نوع دیگری از صندلی ارگونومیک استفاده می شود.

هنگامی که ایستگاه کاری یا میز در مکان خود قرار گرفت، کاربر می تواند صندلی اداری را با توجه به حالت های فیزیکی خود تنظیم کند.

نکات مهم جهت برای گزینش صندلی اداری:
در اینجا مهمترین دستورالعمل ها به صورت یک چک لیست سریع تقسیم می شود تا اطمینان حاصل شود که صندلی دفتر و محل کار شما حد امکان راحت است و باعث کمترین استرس به ستون فقرات می شود.

چگونه صندلی اداری خود را تنظیم کنیم؟ صندلی اداری ارگونومیک (صندلی که با تنظیمات گوناگون جهت کارآیی و راحتی در محیط کار طراحی شده است است) یک ابزار است که زمان

1. موقعیت آرنج
اول، به آسانی نزدیک به میز خود بنشینید و بازوهای خود را به موازات ستون فقرات خود قرار دهید. دست ها را بر روی سطح کار خود قرار دهید (به عنوان مثال دسکتاپ، صفحه کلید کامپیوتر). ارتفاع صندلی دفتر خود را به اوج یا پایین تنظیم کنید تا اینکه آرنج ها در زاویه 90 درجه قرار گیرند.

2. تنظیم پاها و ران
بررسی کنید که اگر شما به آسانی می توانید انگشتان دست خود را بین ران خود و بر لبه صندلی اداری فرو کنید. اگر بیش از حد تنگ باشد، باید پای خود را با پایه ارتفاع قابل تنظیم صندلی را تنظیم کنید. اگر شما غیرمعمول قد بلند هستید و بین ران و صندلی بیش از یک انگشت فاصله افتاده هست، شما باید میز یا سطح کار را بلندتر کنید تا بتوانید ارتفاع صندلی دفتر خود را اوج ببرید.

3. تنظیم ساق پا
پشت خود را به پشتی صندلی فشار می دهید، تلاش کنید. اگر شما نمی توانید این کار را راحت انجام دهید، صندلی اداری خیلی عمیق هست. شما باید پشت صندلی را به جلو تنظیم کنید، یک بالشتک (مانند یک کمربند پشتی کمری، یک بالش یا حوله دوار)، یا صندلی اداری تازه بگیرید.

4. تنظیمات پشت وساپورت کمر
پایین کمر باید در جهت پشت صندلی فشار وارد کند . صندلی باید در قسمت پایین کمر برآمدگی منحنی شکلی داشته باشد که مانع ان شود که پایین کمر به سمت عقب یا بیش از اندازه جلو قرار بگیرد.
این برآمدگی کم پشت یا ساپورت جهت به حداقل رساندن بار (فشار) در پشت شما در صندلی دفتر مهم هست. هرگز بر صندلی اداری ناصاف یا خمیده ننشینید، لیکن استرس بیشتری در ساختارهای کم پشت و به خاص در دیسک های کمری ایجاد می کند.

5. نقطه استراحت چشم
چشمان خود را ببندید و به آسانی روی خود را رو به جلو قرار دهید. چشمان خود را به آرامی باز کنید چشم شما باید در مرکز صفحه کامپیوتر شما قرار گیرد. اگر صفحه کامپیوتر شما بالاتر یا پایین تر از نگاه شما باشد، باید آن را زیاد کردن یا کم کردن دهید تا فشار روی ستون فقرات را کم کردن دهد.

نکات مهم در تنظیم صندلی اداری

6. تنظیم دسته صندلی
پایین صندلی اداری را تنظیم کنید تا کمی از وزن بازوها را از شانه هایتان بلند کند. استفاده از دسته صندلی دفتر مهم است لیکن بعضی از فشارهای ستون فقرات و شانه ها را از بین می برد و این باعث می شود که شما در صندلی تان کم کم رو به جلو و به حالت راست بودن حرکت کنید.

برای اطلاعات زیاد راجع به ی صندلی های ارگونومیک به سایت iFurniture مراجعه فرمایید.

راه حل دردهای ناشی از نشستن طولانی مدت
برای کم کردن درد در دفتر فعال باشید: مهم نیست که صندلی اداری شما چقدر راحت هست، اوضاع استاتیک طولانی مدت نه تنها جهت کمر مناسب نیست بلکه یک عامل مهم در زمینه پرسشها و فشار عضلات است.

برای جلوگیری از نگه داشتن پشت در یک موقعیت جهت یک دوره طولانی، به یاد داشته باشید ایستاده حداقل یک دقیقه یا دو بار در هر نیم ساعت حرکات کششی و پیاده روی انجام دهید. حتی یک کشش سریع یا حرکتی کم – مانند راه رفتن به سمت آبدارخانه جهت نوشیدن آب – کمک خواهد کرد.

چگونه صندلی اداری خود را تنظیم کنیم؟ صندلی اداری ارگونومیک (صندلی که با تنظیمات گوناگون جهت کارآیی و راحتی در محیط کار طراحی شده است است) یک ابزار است که زمان

پیاده روی بیست دقیقه ای حتی زیاد باعث زیاد کردن جریان خون می شود که مواد مغذی مهم را به تمام ساختارهای ستون فقرات انتقال یافته می کند.

به طور کلی، تحرک و کشش به صورت منظم در طول روز، باعث سلامتی مفاصل، رباط ها، ماهیچه ها و تاندون ها می شود، که به نوبه خود موجب احساس راحتی، آرامش و توانایی تمرکز بر روی کار می شود.

واژه های کلیدی: تنظیم | صندلی | استفاده | تنظیمات | ستون فقرات | اخبار پزشکی

نکات مهم در تنظیم صندلی اداری

نکات مهم در تنظیم صندلی اداری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs