در حالی که برنامه اطلاعات اطلاعات وزارت کشور

در حالی که: برنامه اطلاعات اطلاعات وزارت کشور دولت یازدهم برنامه ریزی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل انگلیس در اندیشه ایفای‌ نقش زیاد بعد از بریگزیت

وزیر امور خارجه انگلیس امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: لندن قصد دارد بعد از بریگزیت نقش پررنگ‌تری را در آسیا از جمله استقرار نیروهای نظامی‌اش در این منطقه در صورت لز

انگلیس در اندیشه ایفای‌ نقش زیاد بعد از بریگزیت

انگلیس در اندیشه ایفای نقش زیاد بعد از بریگزیت

عبارات مهم : انگلیس

وزیر امور خارجه انگلیس امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: لندن قصد دارد بعد از بریگزیت نقش پررنگ تری را در آسیا از جمله استقرار نیروهای نظامی اش در این منطقه در صورت لزوم ایفا کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس ضمن حمایت از خروج کشورش از اتحادیه اروپا گفت: این تصمیم فرصتی به انگلیس می دهد تا راجع به نقش بین المللی اش از نو فکر کرده و در عین حال روابط نزدیک خود با شرکای اروپایی اش را حفظ کند.

انگلیس در اندیشه ایفای‌ نقش زیاد بعد از بریگزیت

وی در جریان مصاحبه با روزنامه استرالیا در سیدنی گفت: یکی از اهداف سفر من انتقال یافته کردن این خبر است که ما در حال حاضر نسبت به منطقه آسیا – اقیانوس آرام و استرالیا متعهدتر خواهیم بود.

جانسون افزود: در جریان سفرم به کشورهای متفاوت دنیا متوجه شدم که مردم خواستار همکاری زیاد انگلیس هستند نه همکاری کمتر این کشور. هنگامی که من راجع به انگلیس جهانی صحبت می کنم آنها به این توصیه پی می برند. آسیا منطقه رشد خارق العاده هست. در عین حال آسیا منطقه تنش نیز است.

وزیر امور خارجه انگلیس امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: لندن قصد دارد بعد از بریگزیت نقش پررنگ‌تری را در آسیا از جمله استقرار نیروهای نظامی‌اش در این منطقه در صورت لز

وی در ادامه گفت: مردم همکاری کشوری را می خواهند که پیرو یک سیستم بین المللی بر مبنای قوانین باشد و درست همانند ما جهت استقرار نظامی در این منطقه آمادگی داشته باشد.

جانسون که در جریان تور آسیا – اقیانوس آرام به ژاپن و نیوزیلند سفر کرده در حال حاضر در مذاکرات هر سال در سیدنی میان وزرای امور خارجه و دفاع انگلیس و لندن حول محور پرسشها امنیتی و تجاری شرکت دارد.

در راس برنامه این نشست اقدام انگلیس جهت ساخت ناوگان بعدی ناوهای استرالیا قرار دارد. این اقدام همزمان با آن صورت می گیرد که انگلیس ادعاهای قلمروی خود در دریای چین جنوبی را زیاد کردن داده است.

انگلیس در اندیشه ایفای‌ نقش زیاد بعد از بریگزیت

جانسون گفت: آنچه مردم نیاز دارند ثبات و اطمینان هست. ما باور داریم که ثبات و اطمینان قانونی در دریای چین جنوبی از اهمیت بسیاری برخوردار هست. ما نمی خواهیم شاهد نظامی شدن این منطقه باشیم. ما باور داریم که جهت رونق تجارت جهانی باید عدالت درخصوص این راه آبی اجرا شود.

واژه های کلیدی: انگلیس | جانسون | همکاری | انگلیس | اقیانوس | استرالیا | امور خارجه | بوریس جانسون | وزیر امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs