در حالی که برنامه اطلاعات اطلاعات وزارت کشور

در حالی که: برنامه اطلاعات اطلاعات وزارت کشور دولت یازدهم برنامه ریزی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تخم‌مرغ چینی نداریم ، واردات ۶۶ هزار تن تخم‌مرغ

 رئیس شرکت دامپزشکی کشور از صدور مجوز جهت واردات ۶۶ هزار تن تخم مرغ در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: جهت واردات تخم‌مرغ از چین مجوزی صادر نکرده ایم. اوکراین

تخم‌مرغ چینی نداریم ، واردات ۶۶ هزار تن تخم‌مرغ

واردات ۶۶ هزار تن تخم مرغ/ تخم مرغ چینی نداریم

عبارات مهم : ایران

مدیر شرکت دامپزشکی کشور از صدور مجوز جهت واردات ۶۶ هزار تن تخم مرغ در ماه های گذشته خبر داد و گفت: جهت واردات تخم مرغ از چین مجوزی صادر نکرده ایم. اوکراین نیز باید الزامات بهداشتی کشور عزیزمان ایران را جهت دریافت مجوز رعایت کند.

علیرضا رفیعی پور در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از زمانی که مجوز واردات تخم مرغ صادر شده است تاکنون حدود ۶۶ هزار تومان از این محصول با مجوز بهداشتی شرکت دامپزشکی وارد شده است است و هر کشوری که از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان عاری باشد و مجوزهای قرنطینه ای و بهداشتی شرکت دامپزشکی کشور عزیزمان ایران را رعایت کند می تواند بر اساس درخواست تاجران، جهت واردات تخم مرغ به عنوان مبادی رسمی، قانونی و بهداشتی آشنا شود.

وی افزود: تاکنون به کشورهایی از جمله ترکیه، مجارستان، ازبکستان، روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان مجوز جهت صادرات تخم مرغ به کشور عزیزمان ایران داده شده است است و هندوستان و پاکستان نیز به جمع کشورهای صادرکننده تخم مرغ به کشور عزیزمان ایران اضافه شده است اند ولی اوکراین باید بتواند مانند دیگر کشورها ضوابط قرنطینه و بهداشتی مورد نیاز را رعایت کند.

تخم‌مرغ چینی نداریم ، واردات ۶۶ هزار تن تخم‌مرغ

رئیس شرکت دامپزشکی کشور ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه شب عید، مصرف تخم مرغ جهت تولید انواع شیرینی و شکلات زیاد کردن می یابد و مصرف این محصول در میان مردم نیز در فصل زمستان زیاد می شود ولی هیچ مشکلی جهت تنظیم بازار و کنترل قیمت این محصول وجود ندارد، آیا که تخم مرغ به اندازه کافی در بازار موجود است.

رفیعی پور در پاسخ به اینکه آیا تخم مرغ چینی هم در بازار وجود دارد؟ گفت: از چین هنوز درخواستی وجود نداشت و مجوزی جهت آن نیز صادر نشده هست. ولی به نظر نمی رسد که واردات تخم مرغ از این کشور از نظر اقتصادی صرفه چندانی داشته باشد، چراکه باید طول مسیر و عمر دوام محصول در نظر گرفته شود تا تاجران زیان نبینند.

 رئیس شرکت دامپزشکی کشور از صدور مجوز جهت واردات ۶۶ هزار تن تخم مرغ در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: جهت واردات تخم‌مرغ از چین مجوزی صادر نکرده ایم. اوکراین

رئیس شرکت دامپزشکی کشور با بیان اینکه تا زمانی که ستاد تنظیم بازار اجازه دهد مجوز واردات تخم مرغ را جهت کنترل قیمت و بازار این محصول صادر می کنیم، تصریح کرد: اگر کشوری که تاجر جهت واردات تخم مرغ به شرکت دامپزشکی اعلام می کند عاری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان باشد و الزامات بهداشتی و قرنطینه ای مورد نظر شرکت دامپزشکی از طرف دامپزشکی کشور مبدأ مورد تایید قرار گیرد به آسانی مجوز واردات این محصول صادر می شود و با طی کردن مراحل قرنطینه ای، این محصول می تواند وارد شود.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | محصول | واردات | بهداشتی | دامپزشکی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs